21 червня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • Внутрішній аудит
 • АРХІВ НОВИН

  « Червень 2024 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  Головна>Новини>ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ТУБЕРКУЛЬОЗ
  Середа, 20 березня 2024 12:16

  ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ТУБЕРКУЛЬОЗ

  Що ж являє собою туберкульоз:

  Це інфекційна хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу (бактеріями комплексу Mycobacterium tuberculosis).

  Більшість українців вважає, що туберкульоз — це хвороба безпритульних або осіб з нарко- чи алкозалежністю. Натомість щороку в Україні реєструють десятки тисяч нових випадків захворювання і лише 8–10% з них — у соціально незахищених громадян.

  Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні - це мультирезистентний туберкульоз (МРТБ). За кількістю хворих із такою формою туберкульозу ми є одним зі світових лідерів.

  Найбільш поширеним є туберкульоз легень, але хвороба може вражати й інші органи та системи організму, крім волосся та нігтів.

  Передається туберкульоз від людини, яка має відкриту форму ТБ (з активним бактеріовиділенням) до іншої людини повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, розмови, чхання. Ризик інфікування залежить від тривалості та інтенсивності контакту та від кількості бактерій, які вдихає здорова людина. Вірогідність розвинення хвороби після контакту з бактеріями залежить від стану імунної системи. Якщо вона не здатна стримувати інфекцію, розвивається туберкульоз.

  Туберкульоз — виліковне захворювання, успіх лікування залежить від вчасно розпочатого прийому ефективних медпрепаратів та дисципліни пацієнта у дотриманні всіх рекомендацій лікаря та регулярному прийомі ліків.

  Важливо виявити туберкульоз у початковій його стадії. Якщо провести в цей час необхідне лікування, то в більшості випадків досягається стійке та повне видужання.

  Найтиповіші прояви туберкульозу:

  • кашель або покашлювання впродовж 2-х тижнів і більше;
  • підвищена температура тіла — від 37,2 °С;
  • різка втрата ваги;
  • зниження працездатності й загальна втомлюваність;
  • нічна пітливість;
  • виражена задишка;
  • при важких формах — кровохаркання.

  Профілактика туберкульозу:

  Здоровим людям слід дотримуватись правил особистої гігієни, відмовитись від шкідливих звичок, уникати простудних хвороб та своєчасно звертатись до лікарів. Якість харчування також може впливати на здатність організму протистояти туберкульозу. Брак вітамінів А і D суттєво підвищує розвиток хвороби.

  Туберкульоз розвивається у приблизно 10% людей, інфікованих бактеріями туберкульозу. Особливо чутливі до туберкульозу люди з ослабленою імунною системою (через хронічні захворювання або прийом певних ліків) та маленькі діти, оскільки їх імунна система ще не сформована. Щоб захистити дитину від важких форм туберкульозу використовують вакцину БЦЖ.

  Сьогодні в арсеналі медицини є вакцина — БЦЖ — від важких, генералізованих форм туберкульозу, таких як туберкульозний менінгіт і міліарний туберкульоз. Вони особливо небезпечні для дітей першого року життя

  Без щеплення вакциною БЦЖ у дитини, яка підхопить такий туберкульоз, зростає ризик смерті (у березні 2017 року в Україні трапився випадок, коли від туберкульозного менінгіту померла невакцинована дитина). Тому цю вакцину вводять так рано — на 3–5 день життя. Це рекомендований вік для вакцинації, однак діти старше 5 днів також можуть бути вакциновані, якщо раніше вони не були щеплені з об'єктивних причин.

  Впродовж життя людина може захворіти на туберкульоз, але в перші роки життя вона не матиме генералізованої форми ТБ з множинним ураженням кількох органів

   

  БЦЖ — це жива вакцина з настільки ослабленими мікобактеріями, що вони не здатні викликати захворювання. БЦЖ застосовують у багатьох країнах з високою поширеністю ТБ для захисту дітей. На жаль, Україна й досі знаходиться в цьому переліку. Тому так важливо дотримуватись Національного календаря профілактичних щеплень і вчасно захищати своїх дітей від загроз.

  На сьогоднішній день заклади охорони здоров’я забезпечені достатньою кількістю вакцини від туберкульозу.

  Статистичні дані:

  Тенденція до росту захворюваності на туберкульоз органів дихання в області продовжує зберігатися. Показник захворюваності у 2023 році вищий від середнього державного на 40 %. Захворіло 496 волинян проти 455 проти попереднього року – ріст на 9 %. Значно зросла захворюваність серед дітей віком до 17 років – майже в 4 рази (60 осіб проти 16 в попередньому році).

  У Володимирському районі рівень охоплення щепленнями новонароджених на 3 добу життя вакциною БЦЖ у 2023 році становить 83,4 %. Реєструється низький показник охоплення БЦЖ вакцинацією серед дітей 1 рік і старше (10,5 %). Показник вакцинації не досягає рекомендованого ВООЗ – 95 %, та є недостатнім, щоб забезпечити епідемічне благополуччя населення району та знизити рівень захворюваності на туберкульоз.

  Погіршенню епідситуації з даної інфекції сприяють відмови батьків в проведенні імунізації їхніх дітей згідно Календаря профілактичних щеплень, продовження військових дій на території держави, зовнішня та внутрішня міграція населення.

  Але, не зважаючи на складну ситуацію, ми повинні бути відповідальними за своє здоров’я та здоров’я близьких нам людей. Тому стараймося попередити захворювання, бо вилікувати його набагато складніше.

  Переглядів 812
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua