22 липня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • Внутрішній аудит
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2024 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
  Головна>Новини>Інформація для жителів району
  Вівторок, 05 вересня 2023 10:25

  Інформація для жителів району

  За повідомленням інституту імені Роберта Коха (Франція) після відміни карантинних заходів, пов’язаних із пандемією коронавірусної інфекції COVID- 19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та масове відкриття готелів, басейнів та спортивних споруд виникає ризик підвищення поширення легіонельозу (хвороби легіонерів).

  Легіонельоз хоча й спостерігають повсюдно, але його вважають хворобою розвинених країн, де існують широкі можливості реалізації аерогенного зараження (кондиціонери, вентиляційні системи, сучасні душові обладнання тощо). Досить часто хвороба відбувається у вигляді спалахів.

  За даними всесвітньої організації охорони здоров’я понад 25 % випадків захворювань пов’язані з перебуванням в готелях та транспорті під час міжнародних туристичних подорожей, тому виявлення джерел інфікування в кожному з випадків є проблематичним.

  Легіонельоз (хвороба легіонерів) – інфекційна хвороба, що викликається збудником Legionella pneumophila. Загалом відомо переважно дві основних форми захворювання — лихоманка Понтіак, яка протікає в легких формах і схожа на гостру вірусну респіраторну інфекцію з короткочасною гарячкою до 2- 5 діб, кашлем, сухістю та болем в горлі і власне легіонельоз, який перебігає в формі тяжкої пневмонії з летальністю до 10 %.

  Інкубаційний період легіонельозу складає від 2 до 7 днів. Легкі прояви (лихоманка Понтіак) неможливо відрізнити від звичайної гострої вірусної інфекції. А легіонельозна пневмонія, як правило, починається гостро з швидкого підвищення температури до 39 — 40С0, з’являється біль в грудній клітині, кашель. Швидко може наростати задишка з появою ціанозу губ та кінчиків пальців рук. Розвивається пневмонія і інфекційно – токсичний шок, які потребують негайного комплексного лікування.

  Шлях передачі хвороби повітряний, аерозольний. Збудник потрапляє в організм людини через дихальні шляхи при роботі приладів систем водопостачання – кранів, душових сіток, джакузі та інших, які створюють дрібнодисперсний аерозоль води. При відсутності відповідного обслуговування установок питної води, душових кабін, зволожувачів або змішувачів води, у них може спостерігатись підвищений ріст цих бактерій.

  Основні чинники, що сприяють розмноженню та розповсюдженню легіонели:

  – температура води в системах гарячого водопостачання не вище 30 – 40 градусів та застій води через відсутність рециркуляції гарячої води, тривале невикористання кранів, душових сіток, які приводять до зниження температури води перед кранами, є факторами ризику розмноження легіонел. Влітку, коли температура води в системах холодного водопостачання значно підвищується, легіонели можуть також в них розмножуватись.

  – утворення аерозолю при використанні систем водопостачання, а також при використанні фонтанів та систем поливу території. За умови функціонування великої кількості спа – приладів, фонтанів, систем поливу може утворюватись значна кількість аерозолю, який здатний перебувати у повітрі спа – комплексу тривалий час і розповсюджуватися за межі комплексу через повітропроводи систем вентиляції, нещільності та інше. Таким чином, утворення аерозолю є фактором розповсюдження збудника легіонельозу через повітря.

  Переглядів 1892
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua