11 грудня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Грудень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  Рожище
 

21

Вівторок, 25 червня 2019 10:28

УВАГА !!! НЕБЕЗПЕЧНИЙ ШКІДНИК НА КАПУСТІ!

         У зв’яз­ку із роз­ши­рен­ням посівних площ під ріпа­ком та  по­ру­шен­ням тех­но­логії йо­го ви­роб­ництва відбу­вається погіршен­ня  фіто­санітар­но­го ста­ну посівів, за­го­ст­рю­ють­ся про­бле­ми із  ви­ро­щу­ван­ням ка­пу­с­тя­них куль­тур че­рез не­впин­не зро­с­тан­ня за­се­ле­ності рос­лин цьо­го ви­ду шкідни­ка­ми. Тож із про­бле­мою шкідливості  спеціалізо­ва­них фіто­фагів ка­пу­с­тя­них куль­тур зіткну­ли­ся цьо­го ро­ку як у при­ват­но­му сек­торі, так і у фер­мерсь­ких гос­по­дар­ст­вах. Спо­с­терігаєть­ся ма­со­вий літ ка­пу­с­тя­ної молі, ре­зер­ва­то­ром якої є посіви ріпа­ку.

 
           Ка­пу­с­тя­на міль (Plutella maculipennis Curt.) на­ле­жить до ро­ди­ни Сер­по­крилі молі (Plutellidae), її гусінь по­шко­д­жує схо­ди ка­пу­с­тя­них куль­тур                           ( капусту, редиску, редьку, ріпак, ріпу, гірчицю) .Так ­як, не­має чітких кри­теріїв про­гно­зу по­ши­рен­ня та чи­сель­ності цьо­го шкідни­ка, пе­ред­ба­чи­ти ма­сові спа­ла­хи фіто­фа­га до­сить важ­ко. Зро­с­тан­ня йо­го кількості пов’яза­не з міграцією ме­те­ликів з інших стацій під впли­вом фрон­таль­них про­цесів в ат­мо­сфері та півден­них вітрів, а та­кож із підви­щен­ням се­ред­нь­о­до­бо­вих тем­пе­ра­тур повітря та знач­ним на­ко­пи­чен­ням шкідни­ка на ріпа­кових полях.

          Надзвичайно небезпечні пошкодження капустяної молі у фазі зав’язування головки, коли , крім листків гусениці пошкоджують внутрішні листки і поверхневу бруньку «сердечко», що перешкоджає утворенню головок і призводить до значних втрат врожаю. Другим критичним періодом є пошкодження листків у фазі ущільнення головки. Гусениці мінують тканини листка, а потім вигризають на листках «віконця», шкірка яких згодом засихає й викришується. Хоча живлення гусениць у цей період і не викликає загибелі рослин, але значно погіршує якість продукції. Найбільше пошкоджень міль завдає у найжаркішу погоду вегетаційного періоду.  

Протягом року розвивається у 4–5 поколіннях. Літ метеликів наступного покоління накладається на попереднє і триває з кінця квітня до середини вересня, тому на рослинах можна зустріти усі стадії розвитку шкідника.

  За чисельності гусениць 2-5 екз на рослину при  заселені 10 %  рослин  проводять обробки одним із препаратів: децис ф-люкс, к.е., 0,3л/га; золон 35,к.е. 1,6-2,0 л/га; номолт КС 0,3 л/га; сумі альфа, к.е., ,2 л/га, фокс к.е, 0,15л/га,  гормональний препарат матч 050 ЕС, к.е., 0,4 л/га,  ін.. З біологічних препаратів  лепідоцид – БТУ, р 2,0-3,0 л/га. Чисельність молі знижують багато ентомофагів, в тому числі трихограма.

  Високу ефективність отримано при  дослідженні  бакової суміші гормонального препарату люфокс 15 ЕС, к.е і децису ф-люкс к.е. в половинних та повних нормах.

При роботі  з  пестицидами суворо дотримуватись  правил  техніки   безпеки!!!

Провідний спеціаліст відділу прогнозування,                                                  фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків,                                                                   управління фітосанітарної безпеки                                                                                            ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області                            Галина Соць

    

Переглядів 112

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua