22 травня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

21

Середа, 23 серпня 2017 14:17

Звернення голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з нагоди Дня Державного Прапора України

Шановні волиняни! Щиро вітаю всіх нас із Днем Державного Прапора України!

Щороку, в переддень Дня незалежності, вся країна відзначає не менш значиме свято – Державного Прапора України. Це свято єднання усіх громадян і патріотів незалежно від регіону проживання, віросповідання чи політичних уподобань. Адже прапор, поруч з іншими державними символи – Гербом та Гімном – не абстракція і формальність. Це маркери української самоідентифікації.

Прапор України – це наша незалежність, впевненість, сила та слава, честь і звитяга. Він об’єднує всі регіони в єдину соборну Україну. Під рідним знаменом український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність та самостійність: блакитні й золоті, сині та жовті барви сяяли ще на державних символах великих князів київських і короля Данила Галицького, на хоругвах славного Війська Запорозького, майорів над Львівською ратушею у 1848 році під час «весни європейських народів». Цими кольорами були освячені Українська та Західно-Українська народні республіки, Акт злуки та відродження сучасної української держави. Під цим прапором йшли в бій вояки Української Повстанської Армії. За любов до цих кольорів імперія етапувала наших патріотів на сибірську каторгу. Під нашим прапором народ повстав на захист своїх прав під час Революції Гідності.

Синьо-жовтий стяг втілює споконвічне прагнення українців до мирної праці під чистим небом на своїй землі, забезпечення власного добробуту, побудови прогресивного, інтегрованого у сучасний світ суспільства. Ми – мирний народ, але вже протягом трьох років платимо потом та кров’ю за право жити під синьо-жовтим прапором, під чистим небом і серед безкраїв полів. Однак сьогодні, як нація, ми – сильні та єдині! Жорстокий та підступний ворог загартував нас. Це значить, що ми остаточно і безповоротно відбулися як нація. Відтак, творення історії Батьківщини, її сьогодення і майбутнього – обов’язок кожного з нас, усього народу.

Сьогодні під благословенним українським прапором будуємо справедливий лад, творимо загальнодержавні і суспільні звершення, досягаємо мистецьких і спортивних успіхів. Мить, коли піднімається Прапор України та звучить Державний Гімн, – це момент піднесення, який сповнює серця гордістю за рідну країну.

Тож щиро вітаю усіх із Днем Державного Прапора України. Закликаю берегти і шанувати свою державу та її символи. Бажаю здоров'я, наснаги й успіхів в ім'я сильної і заможної України. У цей святковий день зичу усім нам мудрості, патріотизму і взаємної шани. Хай у кожному домі майорить наш Прапор – оберіг майбутнього України.

Слава Україні! Героям Слава!

З повагою голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик

Переглядів 177

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua