21 травня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Травень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  Рожище
 

21

Вівторок, 31 березня 2015 15:09

Ухилення від мобілізації

Сьогодні при неявці громадянина за повісткою військкоматами складається адмінпротокол. Крім того, якщо громадянин відкрито заявляє про небажання служити, це є підставою для порушення кримінальної справи. За неявку у військкомат за повісткою при повній або частковій мобілізації ухильників загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 грн., За порушення законодавства про мобілізацію передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн., за умисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка – штраф у розмірі від 17 до 51 грн. За ухилення від призову за мобілізацією в ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. У цьому році були випадки, коли суд виносив рішення про ув’язнення призовників, які ухилялися від мобілізації.

Наприклад: До двох років позбавлення волі з випробувальним терміном на рік засуджений житель Львівської області за ухилення від призову за мобілізацією. 26-річний чоловік отримав повістку з вимогою прибути до військкомату, але не з’явився туди в зазначений у повістці термін. Реальний термін за неявку у військкомат отримав два роки в’язниці тракторист райцентру Томакова в Дніпропетровській області Сергій Федорченко. На початку серпня 2014 він отримав повістку, але у військкомат не з’явився, жив з 79-річною матір’ю, думав, що і без нього знайдеться, кому воювати. А вже через місяць сів на лаву підсудних. 2 вересня Томасівський районний суд визнав чоловіка винним за ухилення від призову за мобілізацією і засудив до двох років в’язниці. Скарги в суди вищої інстанції нічого не дали.

! Згідно ст.6 та 21 Закону України  «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

Підприємства, установи, незалежно від форм власності та громадяни – власники транспортних засобів зобов’язані надавати при мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інші матеріально-технічні засоби Збройним Силам України. Забезпечувати в разі мобілізації доставку техніки на збірні пункти та у військові частини згідно з мобілізаційними завданнями: сприяти своїм працівникам, які є резервістами, у виконанні ними обов’язків служби у військовому резерві та своєчасному їх направленню до органів військового управління, військових частин. Порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 до 51 грн. і на посадових осіб – від 119 до 170 грн.

Незабезпечення керівниками або іншими відповідальними посадовими особами підприємств, установ, організацій, на вимогу військових комісаріатів сповіщення військовозобов’язаних і призовників про їх виклик у військові комісаріати або перешкода зазначених посадових осіб своєчасній явці громадян на збірні пункти чи призовні дільниці – тягне за собою накладення штрафу від 17 до 51 грн.

! Пропозиція або дача хабара працівникам та військовослужбовцям військового:

Згідно статті 369 Карного кодексу України: Пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду (хабар), а так само надання такої вигоди за вчинення чи не вчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища – караються штрафом від п’ятисот до семисот п’ятидесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк, із спеціальною конфіскацією. Ті ж діяння, вчинені повторно, – караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років із штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, з конфіскацією майна або без такої та із спеціальною конфіскацією. Ті ж діяння, якщо неправомірна вигода надавалася службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осіб, – караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої та із спеціальною конфіскацією.

що загрожує за ухилення від мобілізації copy copy copy

Переглядів 922

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua