21 травня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Травень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  Рожище
 

21

Вівторок, 31 березня 2015 15:01

Мета проведення мобілізації

Особливий період – період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації, чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, та охоплює час мобілізації, воєнний час і, частково, відбудовний період після закінчення воєнних дій.

1407485479 mobilization-ukr-1

Мобілізовані в особливий період, мають наступні права та гарантії:

- Отримувати грошове забезпечення в повному обсязі, з урахуванням всіх надбавок та премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби (відповідно до посад та військових звань). - Використовувати весь комплекс гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством для військовослужбовців. - Всі пільги, передбачені Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про соціальний і правовий статус військовослужбовців і членів їх сімей», Кодексом законів про працю тощо в тому числі:

а) зарахування часу перебування громадян України на військовій службі  до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби;

б) матеріальне (продовольче, речове), грошове забезпечення (компенсацією за піднайом жилого приміщення), охорону здоров’я та безоплатне лікування;

в) державну соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців, які звільняються з військової служби.

- Збереження місця роботи, посади, середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності (з одночасним отриманням грошового забезпечення як військовослужбовців).

- Нарахування одноразової грошової допомоги, яка буде виплачуватися на день демобілізації в розмірах, визначених пунктом 2 статті 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

- Право на підприємницьку діяльність для приватних підприємців зберігається при їх призові на військову службу під час мобілізації. Державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців не припиняється.

Виплата пенсій пенсіонерам на час такої служби. Не допускається зменшення розміру пенсій офіцерам запасу, які призвані під час мобілізації. При демобілізації цим офіцерам пенсія буде збільшена з урахуванням нових посад, військових звань та додаткової вислуги років.

Звільнення від нарахування штрафних санкцій військовослужбовців, а також військовозобов’язаних, які призвані під час мобілізації на військову службу, з боку підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також фізичних осіб у зв’язку з несвоєчасною оплатою фінансових зобов’язань (кредитів, іпотек тощо) на особливий період.

Крім того, протягом періоду мобілізації особи відсотки за користування кредитом не нараховуються.

Надання земельних ділянок. Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався  своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в анти терористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

Окрім цього, згідно постанови Кабінету Міністрів України №24 від 31.01.2015 року бійцям, які перебувають в АТО буде збільшено грошове забезпечення, а за знищення військової техніки противника – отримуватимуть додаткову винагороду.

Згідно постанови, передбачається виплачувати:

- у двохкратному розмірі – грошове забезпечення військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь в АТО, воєнних конфліктах; - у трьохкратному розмірі – грошове забезпечення військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь в бойових діях з моменту оголошення воєнного часу; - 1000 гривень за кожну добу безпосередньої участі військовослужбовця в бойових діях; - додаткову винагороду за знищення військової техніки противника. Так, за знищення автомобіля винагорода становить – 10 мінімальних заробітних плат (12 тис.грн.); танка – 40 мінімальних заробітних плат (48 тис.грн.); реактивної системи залпового вогню – 50 мінімальних заробітних плат (60 тис.грн.); бойового літака – 100 мінімальних заробітних плат (121 тис.грн.). розміри винагород мобілізованим copy copy
Переглядів 674

 

 

Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Рожищенська районна державна адміністрація
441355

Банери

Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Рожищенській райдержадміністрації.
Адреса: 45100, м.Рожище, вул. Грушевського, 12, ф.22291, т.21382, E-mail: info@rozhadm.gov.ua
© 2014 rozhadm.gov.ua